Jak wybrać zasłonki? - Jaką tkaninę dobrać do zasłon

Idź do spisu treści

Menu główne:

Jak wybrać zasłonki?

Choć niewiele się o tym myśli warto pamiętać, że dekoracje okienne są niezwykle ważne w każdym mieszkaniu. Dzięki nim nabiera ono przytulnego wyglądu, a zarazem indywidualizmu. Nawet w najlepiej urządzonym mieszkaniu puste okna sprawiają wrażenie jakby czegoś brakowało. Zanim jednak kupisz materiał na zasłonki i je zawiesisz powinnaś wiedzieć o kilku rzeczach.


Jak dobrać zasłonki
Pokój jadalny

Mieszkanie jasne czy ciemne?
Wybierając tkaniny musisz zwrócić uwagę na to czy Twoje mieszkanie jest ciemne czy jasne. Do pomieszczeń słonecznych można wybrać niemal dowolne zasłonki, ponieważ nawet grube tkaniny w ciemniejszych kolorach nie będą ich zaciemniały. W przypadku pomieszczeń, których okna wychodzą na północ, albo są zacienione np. przez drzewa lepiej wybierać zasłonki z cienkich tkanin w jasnych barwach.


Okna małe czy duże?
Podczas wybierania zasłonek powinnaś zwrócić również uwagę na to jak duże okna są w Twoim mieszkaniu. Jeśli zajmują one całą ścianę lub są bardzo wysokie można spokojnie pozwolić sobie na draperie i bardziej finezyjne upięcia zasłon. W przypadku okien niewielkich najlepiej prezentują się delikatne tkaniny.


Kotara

Nowoczesne czy retro?

Na wybór zasłonek powinien mieć wpływ również sposób umeblowania pomieszczeń. Nowoczesne mieszkania, których charakterystyczną cechą jest prostota i minimalizm wymagają również takich zasłonek. W takich pokojach doskonale prezentują się proste zasłony w harmonijnie dobranych kolorach zawieszone na jednym drążku. Jako uzupełnienie dekoracji okna możesz zamontować rolety, które świetnie zastąpią firanki. Jeśli Twój dom wyposażony jest w stylu retro, to możesz pozwolić sobie na bardziej finezyjne upięcie zasłonek. Świetnie będą wyglądać zarówno falbany jak i draperie.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego